Steam 2020 Yaz İndirimi Ne Zaman?

İndirim Günü Yaklaşıyor!

Yıllardır oyun platformunun satış tarafında liderliği üstlenen Steam'ın yıl boyunca yaptığı iki adet büyük indirimleri oluyor. Bu yılda yaz indiriminin ne zaman geleceği tartışma konusu oldu. Steam'in yaptığı indirim ile birçok oyun alabilen oyuncular bu etkinliği iple çekiyor. Son zamanlarda Epic Games'in de verdiği ücretsiz oyunlar ile ortalık çok fena karışmış durumda. Epic Games ve Steam arasında üst düzey bir rekabet oluşacağa benziyor. Bekleyip hep birlikte olacakları göreceğiz.

Bu indirim dönemlerinde hangi oyunların bizlere indirimle verileceğini sızıntı olmadan bilmek çok zor. Çünkü her yıl farklı oyunlara büyük indirim getiriyor Steam. Firmalarında bu indirim günlerini sevdiğini biliyoruz çünkü oyunlar indirime girdiğinde milyonlarca oyuncu Steam'a akın edip sevdikleri oyunu almaya çalışıyor. GTA V gibi popüler oyunları ücretsiz veren Epic Games ise her hafta bir oyunu ücretsiz vermeye devam ediyor.


Bu Yılın İndirimi Ne Zaman?

Son zamanlarda dünya gündeminde olan COVID-19 bu süreci hızlandırdı. Bütün oyuncular vakitlerini evde karantinadayken oyuna verdi ve birçok oyun platformu bunu görerek kampanyalar başlattı. En büyük satış platformu Steam ise hala indirimini başlatmadı ve ne zaman geleceği merak konusu oldu. Steam 2020 indirimlerinde %95'e varan indirimler bile görebileceğimize eminiz. Önceki yıllarda olduğu gibi popüler oyunlar indirime girebilir. Oyuncular oyunlara olan ilgilerini indirimlerle pekiştiriyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılında vazgeçilmezi olacak indirim günlerini Valve şirket politikası sebebi ile kimse ile paylaşmıyor. Her sene bu tarih farklılık gösterse bile ortada bir sızıntıya benzer bir söylenti dolaşıyor. İndirim her zaman 7 ile 14 gün arası sürdüğü için oyuncular bu indirimin hemen yapılmasını istemekte. Verilen bilgiler ise indirimin 25 Haziran ve 9 Temmuz arasında olacağı yönünde.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar