PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Ertelendi!

Tarihler Etkilenmeye Devam Ediyor!

Oyuncuların çok heyecanlandığı haberi geçtiğimiz gün sizlerle paylaşmıştık. Sony PlayStation 5'in tanıtım tarihini 4 Haziran olarak belirlemiş (İki gün sonra tanıtım olacaktı) ve bu tarihte oyunları vesaire tanıtmayı hedeflemişti. Fakat son yaptığı duyuruda George Floyd adına bu etkinliği erteleyeceğini söyledi. 

Sony bu aldığı kararı hakkında "Dünyadaki oyuncuların yeni PlayStation 5 için çok heyecanlandıklarını bilsek bile şu anda çıkış tarihi için bir kutlama yapmak bizim için mantıksız. Şimdilik son yaşanan olaylardan dolayı geri adım atmak ve daha önemli şeylerin duyulmasını istiyoruz." diyerek devam etti.

playstation

Aynı Hareketi Google'da yapmıştı!

Sony şirketi George Floyd anısına Google'ın yaptığı gibi saygı duymaya çalışıyor. Minnesota'da sahte para verdiği için boynuna dakikalarca bastıran polis memuru tarafından öldürülen George Floyd Amerika Birleşik Devletlerinde büyük bir yankı getirmişti. Bu yüzden birçok şirket bu olay yüzünden yapacakları işlerini tek tek ertelemekte. Sony yapacağı etkinlikte oyunculara 1 saatten uzun bir süre PlayStation 5 hakkında ve PlayStation 5 için yapılan oyunlar hakkında bilgi verecekti.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan bu utanç verici ırkçılık olayından sonra şehirde ve Amerika Birleşik Devletleri  genelinde yaşanan protestolar, saldırılar vesaire oyun dünyasına da etki etmiş durumda. Bu ayaklanmanın sebebi ise dediğim gibi George Floyd'un ölümü ile başladı ve sonu henüz gelmedi. Son dönemlerde Twitter ile yaşadığı sorun ile gündeme gelen Donald Trump Twitter'ı şiddeti yükseltmek suçundan yargılıyor.

teknolaps

Sony şirketinin aldığı bu karar benzer şirketler olan EA Games'in Madden NFL 21 etkinliğini ertelemesi ve Google'ın Android 11 Beta için yapacağı etkinliği ertelemesine sebep oldu ayrıca henüz ertelenen PlayStation 5 tarihi hakkında net bir tarih verilmedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar