Xbox Series için Her Ay Yeni Bir Etkinlik Düzenlenecek!

Microsoft'un yeni duyurduğu Xbox hakkında 2020 planları hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Duyuruya göre her ay Xbox Series için özel olarak düzenlenecek etkinlikler olacak.

Son zamanlarda Xbox hakkında fazlaca iddialı konuşan Microsoft konsol için önemli bir süreci başlattıklarını ve Xbox 20/20 adında bir etkinlik yapacaklarını duyurdu. Bu etkinlik sadece bir kere değil her ay düzenli olarak yapılacak. Duyurulan açıklamaya göre marka ve Xbox Series X için her ay düzenlenecek geniş kapsamlı bir etkinlik olacak.Ayrıca Microsoft bu yapacağı etkinlikte Xbox ve Xbox'un geleceği hakkında önemli bilgilere de yer vereceğini açıkladı. Etkinliklerin başlangıç tarihi olan 07/05/2020 tarihinde bir sunum düzenlenecek ve etkinlik hakkındaki tüm detaylar açıklanacak. Xbox'u takip edenler hatırlayabilir geçtiğimiz haftalarda Microsoft Xbox Series X hakkında bir duyuru yapacağını açıklamıştı. Microsoft yapmaya başlayacağı bu özel etkinliklerin yanında duyurusunda Xbox Series X için özel olarak geliştirilmiş oyunları da açıklayacak. Microsoft'un kendine ait stüdyolarında geliştirilen oyunlara yapacağı sunumda tanıtıma izin verecek.

Türkiye'nin saatine göre tam 18:00'da başlayacak toplantı her ay etkinliklerin başladığında yapılacağı da söylendi. Bu toplantılarda Microsoft'un ileride yapacağı projeler ve etkinlikler hakkında kapsamlı bilgileri paylaşacağını tahmin edebiliyoruz. Microsoft'un önceden duyurduğu Xbox Game Studios, Xbox Game Pass, Xbox Series X ve Project xCloud isimli projelerin hakkında bilgi verileceği de açıklandı.


Yapılacak olan duyuruyu dinlemek ve katılmak isteyenlerin nasıl izleyeceklerine dair bilgiler de kamuoyuna paylaşılmış durumda. Xbox çeşitli yayın sitelerini kullanacak. Bu siteler Twitch, Youtube, Facebook gibi siteler.