Windows 10 Oyun Modu ile Gündeme Geldi!

Microsoft tarafından Windows 10 cihazlarına eklenen oyun modu kullanıcıları tarafından şikayetlerle boğuşuyor. Oyuncular bu modu açtıklarında oyunlarında donma, çökme gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirtiyor.

Oyun modu ilk olarak Microsoft tarafından 2017 yılında güncelleme ile Windows 10 cihazlarına eklenmişti. Ekleme sebebi olarak Microsoft bu modu kullananların oyunlarda daha çok  performans alacağını ve oynadıkları oyunların sorunsuz oynanabileceğini vadetmişti. Fakat son zamanlarda bu oyun modu performans arttırması ile değil performans düşürmesi ile gündeme geldi. Oyuncular bir kaç aydır bu sorunla boğuşurken Microsoft tarafından henüz bir şey yapılmış değil.


Gelen çeşitli şikayetler Call of Duty: warzone ve League of Legends gibi oyunlarda FPS sorunu yaşadıklarını ve bu sorunlardan ötürü oyunlarını oynayamadıklarını belirttiler. Bunun nedenini oyuncular başlarda ekran sürücülerinden kaynaklandığını düşünse bile bir reddit kullanıcısının açıklamasından sonra oyun modu ile alakalı olduğuna kanaat getirildi. Reddit kullanıcısı açtığı bir konuda sorun yaşadığını ve oyun modunu kapattığında sorununun çözüldüğünü belirtti.

Bu sorunların genellikle AMD'nin Radeon RX 5700 XT, RX 570, RX 480 ve R9 29 ve Nvidia'nın GeForce GTX 980 ve GeForce GTX 1080 Ti ekran kartlarında görüldüğü bildirildi. Bir AMD yetkilisi ise bu sorunun oyuncular üzerinde büyük bir etkiye sebep olduğu için bu sorun hakkında araştırma yapacağız dedi. Oyuncular için şuanlık en iyi çözüm oyun modunu kapatmak gibi duruyor.
Oyuncular hala şikayetlerine devam ettiklerini ve bu sorunun çözülmesi gerektiğini her an yetkililere bildiriyor.