Valorant | Ping Sorunları Başladı!

İncelemesini yaptığımız Riot Games'in ürettiği yeni oyun Valorant kısa sürede binlerce insanın ilgi odağı olmuştu. Neredeyse bütün yayıncılar tarafından reklamları yapılıp beta sürecinde bile çok fazla ilgi gördü. Ancak son günlerde Valorant oyununda ping sorunu baş gösterdi. 

Oyuncular  Covid-19 sebebi ile karantina dönemlerinde oyun aramaya başladılar. Riot Games beta süreci olarak karantina döneminde oyunu çıkardı ve insanların birazda olsa ilgi oldağı olmaya başladı. Öyleki dünya çapında büyük bir başarı yakaladı. Bunun ardından Riot Games 3. oyunu League of Rünterra'yı çıkardı. Virüs yüzünden çalışanları pek fazla oyun içi sorunlara destek olamasa bile çabaladıklarını görebiliyoruz. Bütün oyuncular ile özel olarak bilet sistemi ile iletişime geçebiliyorlar. Fakat geçtiğimiz günlerde oluşan ping sorunu henüz çözülebilmiş değil.


Riot Games sorun ile alakalı olarak sunucu kapasitesini büyüteceğini açıkladı. Bu açıklamayı daha öncede yapmıştı fakat dünya gündeminde olan Covid-19 sebebi ile bu sunucu kapasitesini büyütme durumu uzamıştı. Ping sorunları çıktığında ise Riot Games bu süreci hızlandırma kararı aldı ve önümüzdeki günlerde bu sorunun düzeltileceğini açıkladı.

Muhtemelen karantina sürecinde milyonlarca kişinin aynı anda girmesi sonucunda oluştuğu sanılan bu ping durumunun Riot Games'in planladığı çözüm ile çözülüp çözülemeyeceği merak konusu olmuş durumda. Bu durumları yaşayan diğer platformlarda aynı çözümü denemişti. "İnternet yoğunluğunu azaltmak".


Bir Valorant üst yetkilisi Heironymus bu durum hakkında şu açıklamaları yaptı ; "Herkes evde olduğu için ağ trafiğinde meydana gelen olağanüstü artışla uğraşıyoruz. Valorant'a gelen bağlantıları farklı veri merkezlerine yönlendirerek bu durumu çözmeyi planlıyoruz. Belki bu yöntem kesin çözüm olmasa bile kısa süreliğine oyunun ilerleyişini düzeltecektir. Beklenenden çok fazla trafik olduğu için bu durum meydana geldi." Açıklamasını yaptı.