Ubisoft, Prince of Persia alan adını aldı!

Uzun zamandır hakkında duyuru yapılmayan oyun Prince of Persia hakkında sonunda bir gelişme yaşandı. Ubisoft firması oyuna ait alan adının alındığını belirtti.

Uzun bir süredir çıkması beklenen oyun hakkında son zamanlarda yapılan dedikodular artmıştı. Oyun hakkında yapılmayan duyurular ve alınmayan kararlar oyunu unutturmak üzereydi. Sonunda somut bir karar alındı ve Ubisoft firması princeofpersia6.com alan adını aldı.


Prince of Persia serisinin hayranları uzun zamandır yeni çıkacak oyunu beklemekte. Bunları göre göre mobil platforma ve For Honor gibi farklı tür oyunlara yönelen Prince, malesef kendi oyunu hakkında bizlere bilgi vermemişti. Konu başında yazdığım gibi bu oyun hakkında ortaya dedikodular atılmış olasa da, alan adının Ubisoft tarafından satın alınması bu oyun hakkında alınan en somut adım oldu.

Seri hakkında en fazla duyduğumuza isim olan Prince of Persia: Dark Babylon ismi olmuştu. Daha önce yeni oyunun Splinter Cell ile birlikte insanlara duyurulacağına dair söylentiler ortaya çıkmış ve Ubisoft bu konuda da sessiz kalmıştı. Oyun hakkında fazla bilgiye sahip değiliz artık herkes gözlerini Ubisofta çevirmiş durumda.