Ubisoft, Google ve Apple'a Dava Açtı!

Ubisoft Oyun Benzerliği Yüzünden Dava Açtı!

Bloomberg'in yaptığı habere göre Ubisoft ünlü oyunu Rainbow Six: Siege'ye çok ama çok benzeyen oyun olan Area F2'nin yayınlanmasına göz yuman Google ve Apple'a karşı dava açtı. 

Ubisoft oyunu tamamen kopya olmakla ve taklit etmekle suçladı. Oyun dünyasında çok büyük bir yere sahip olan Ubisoft yıllarca karşımıza muhteşem oyunları ile çıktı. Şirketin 2015 tarihinde piyasaya sürdüğü ve oyunculara tanıttığı Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyunu milyonlarca oyuncu tarafından oynandı ve oynanmaya devam ediyor. Oyunda taktiksel hücumlar yapabildiğimiz bu güzel oyunun aynısını mobil versiyona kopyaladılar. 


Dava Süreci Devam Ediyor!

Ubisoft şirket tarihinin başarılarından belkide en büyüğü olan Rainbow Six: Siege oyunu son zamanlarda bu dava olayı ile anılmaya başlandı. Dava açılan oyun geçtiğimiz ay Android ve iOS platformları için çıkış yaptı. Oyunun ismi Area F2. Oyunun ilham kaynağı olarak Rainbow Six: Siege' oyunu kullanıldığı söylense bile Ubisoft oyunu tamamen kopya olarak nitelendirdi ve davaya imzasını attı.

 Ubisoft Entertainment, Apple Inc ve Google LLC şirketlerini kendi oyununun kopyalanarak satılmasına göz yumduğu için dava açtı. Ayrıca Ubisoft oyunu barındıran şirketi de hedefine almış durumda. Ubisoft açtığı davada Alibaba Group Holding'in bünyesinde bulunan Qookka Games tarafından piyasaya sürülen Area F2 oyunu için karbon kopyası olduğunu söyledi ve noktayı koydu. Ayrıca Ubisoft Qookka Games'i değil sadece yayınlanmasına izin veren Google ve Apple'a dava açtığını belirtti.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar