Playstation 5 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı!

Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Bütün oyun piyasasının dört gözle beklediği Playstation 5 için tanıtım tarihi sonunda açıklandı. Son zamanlarda ortaya çıkan sızıntı haberlerin hemen hemen doğru olduğunu bu duyuru ile anlamış olduk. Önceki sızıntı habere gitmek için bu bağlantıyı kullanabilirsin!

Gelelim asıl konumuza. Playstation'un resmi Twitter adresinden paylaşılan habere göre Playstation 5'in tanıtım tarihi 4 Haziran 2020 olacak. Bu resmi açıklama ile birlikte önceden PlayStation 5 hakkında yapılan bütün haberlerin/sızıntıların tarihleri neredeyse doğru çıktı. Japon firma lansman gününü sonunda duyurmuş duruma. Duyuruda PlayStation hakkında fazla bilgi verilmeyeceği konuşuluyor bunun nedeni rakip firma Microsoft'un bütün hareketlerini dikkatlice takip etmeleri olarak sanılıyor.

teknolaps


Lansman Nasıl Olacak?

Playstation'un lansman tarihi PlayStation'a ait resmi Twitter adresinde bir duyuru paylaştı. Paylaşılan resmi gönderiye göre PlayStation 5'in lansman tarihi 4 Haziran 2020 olduğu belirtildi. Yakın bir tarihte lansmanı olacak olan PlayStation severler için çok sevindirici bir haber oldu. İlerleyen günlerde nelerin olacağını hepimiz göreceğiz.

Bu bilgilerin arasında yapılacak olan lansmanın bir saatten uzun süreceği de bizlere aktarılmış bilgiler arasında. Sony'nin CEO'su Jim Ryan yapılacak olan lansmanda PlayStation 5 için çıkarılacak oyunlara yer vereceğini ve Playstation 5 için yapılan oyunları detaylı inceleyeceğini belirtti.


Jim Ryan'nın yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta düzenlenecek lansman için şu sözleri açıkladı: "PlayStation 5 için özel geliştirilen oyunlar dünyada büyük bir yere sahip olan dünya çapında stüdyolardan olacak. Sektörde bulunan en iyi markaları temsil edecek. Büyük oyun stüdyoları ve küçük oyun stüdyolar PlayStation 5 için oyun geliştirmekte oldukça zorlandılar. İlerleyen günlerde bu heyecanı hep birlikte deneyimleyeceğiz" Dedi.
5 Haziran günü duyurulacak haberleri buradan okuyabilirsiniz!

Yorum Gönderme

0 Yorumlar