Playstation 5'in Tanıtımı Ne Zaman? Yeni Bilgiler!

Playstation 5 Ne Zaman Tanıtılacak?

Playstation 5'in çıkacağı haberleri ortalıkta dolaşırken aralarına yeni bir bilgi daha eklendi! Yeni bilgilere göre Playstation 5'in Haziran ayında tanıtımının yapılacağı söyleniyor.

Sony'nin üzerinde uzun zamandır çalıştığı Playstation 5'in çıkışına her geçen gün dahada yaklaşıyoruz. 2020 yılının sonuna doğru yeni konsollar piyasada ortaya çıkacak ve içinde bulunduğumuz konsol jenerasyonu son bulup bir yenisi başlayacak. Konsollarda kıyasıya rekabet eden Sony ve Microsoft kolları sıvamış durumdalar. Microsoft, Sony'den bir tık önde çünkü yeni nesil konsollarını çoktan tanıtıp yakın zamanda, Xbox Series X için yapılacak oyunları bizlerle paylaştı.

Microsoft'un rakibi olan Sony ise henüz çıkaracak konsolunu tanıtmadı ve neredeyse tüm konsol oyuncuları Playstation 5'in nasıl olacağını konuşuyor. Yakın zamanda sessizliğini bozacak olan Sony Playstation 5'in tanıtımı için çalışıyor. Ayrıca Playstation 5'in sadece bazı teknik özelliklerini ve yanında gelecek olan yeni kumandası DualSensei'yi duyurdu.

Sony Playstation 5'in Tanıtımını Yapacak!

Yakın zamanda Sony şirketinin sessizliğini bozacağını yukarıda yazmıştım ve bu bilgide bunu kanıtlayacak nitelikte. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg çalışanlarından Jason Schreier, KOFI isimli bir youtube kanalından katıldığı bir röportajda Playstation 5 için tanıtım tarihinin Haziran ayının ilk haftası olacağını söyledi. Devamında bu cümlesi için dünya gündemindeki Corona virüsü yüzünden bu tanıtımın ertelenebilme olasılığının olduğunu da ekledi.

Ayrıca Playstation 5'in açıklanan yeni özellikleri şu şekilde;


Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim dostlar. Bu arada zaman zaman Blogger'la alakalı eğitim tarzında videolar paylaştığım kanalıma davetlisiniz.