Playstation 5 için Üretilen DualSense'nin Fiyatı Sızdı!

Playstation 5 DualSense

Uzun zamandır beklenen Sony'nin yeni oyun konsolu Playstation 5 için her geçen gün yeni bir haber gelmeye devam ediyor. Sony oyun konsolunu resmi olarak henüz duyurmamış olsa bile geçtiğimiz aylarda konsol için üretilen DualSense ile karşımıza gelmişti. Tasarım olarak epey bir değişiklikleri olan yeni nesil Playstation 5  kontrolcüsü'nün fiyatı sızdırıldı! 

Nisan ayının henüz başlarında yeni Playstation 5 kontrolcüsünü sürpriz bir şekilde karşımıza çıkarmıştı Sony. Rengi beyaz olacak yeni kontrolcü tasarımı ile oyuncuların beğenisi kazanmış ayrıca ergonomik yapısı ile en çok dikkat çeken yeni özelliklerden birisi olmuştu. Kontrolcünün beyaz bir renkle karşımıza çıkması bir ihtimalle Playstation 5'in de beyaz renkli olacağının sinyalini vermişti.


DualSense Fiyatı Ne Olacak?

Oyun konsolu kontrolcüsü ile gelen özellikler geçtiğimiz oyun konsollarından çok çok farklılık gösteriyor. Konsola oluştur butonu koyulmuş ve bu sayede oyuncunun kendi yayınlarını paylaşması sağlanmış. Ayrıca tasarımı ile farklı ebatlarda ele sahip olanların bile rahatça kullanabileceği açıklanmıştı. Kontrolcüye koyulan hoparlör ve mikrofon sayesinde ise harici bir kulaklık kullanılmaya gerek kalmıyor.

Bu gelişmiş kontrolcü için verilecek fiyat tartışılırken ve duyuru tarihine çok az kalmışken sızıntı haberleri ile gündeme geldi. Sızıntı kaynağına göre kontrolcünün fiyatı 59 dolar olacağı yönünde. DualSense 20 Kasım tarihinde bizlere sunulacak ve ayrı olarak satın alacağız. Tabi bu sızıntıya kesin gözüyle bakmamak gerekiyor adı üstünde bu bir sızıntı. Resmi duyuruyu bekleyeceğiz.

Ayrıca Playstation 5 konsolunun fiyatı ise 499 dolar ile 549 dolar aralığında bir fiyata sahip olacağı konuşuluyor. Konsola çıkan oyunlar ile oyuncuların merakı her geçen gün artıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar