Özgün İçerik Nasıl Olmalı?

Özgün İçerik

Blog tarzı yazılarınızı paylaştığınız türden siteleri açmak için kesinlikle bu konuyu okumanız gerekiyor. Çünkü siteniz için en önemli unsurlardan birisi olan özgün yazılardır. Google'ın sitenizi daha çok ziyaret etmesini, sitenizi indexlemesini ve sitenize daha çok trafik gelmesini istiyorsanız sitenizde bulunan yazıların özgünlüğü çok önemlidir. Bu konuda sizlere kendi bildiklerim ve araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgileri aktaracağım. Özgün bir yazı yazmak istiyorsanız lütfen dikkatlice okuyun.

teknolaps

Yazılarımızdaki Özgünlük Oranı

Google'ın en çok dikkat ettiği konulardan birisi olan sitelerinizde bulunan içeriklerdir. Sitenizde eğer alıntı veya kopya içerik barındırıyorsanız sitenizin sağlığı için bu durum kötü bir şeydir. Eğer bunlara devam eder ve kopya içerikleri sürekli kullanırsanız artık Google sitenizi indexlemez ve sitenizin trafiği oldukça düşer. Peki gelelim sorumuza özgün bir yazı nasıl olmalı?

  • Yazacağımız konu hakkında fikir sahibi olmalıyız.
  • Yazımızı paylaşmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalıyız.
  • İntihal testlerini yapan siteleri her yazı paylaşacağımızda kullanmalıyız
  • Yazımızın sitemizde bulunan okuyuculara ne amaçla sunulduğunu kanıtlamalıyız.
  • Yazımızın içerisinde anahtar kelimeler bulundurmalıyız.

Bu saydığım  kurallar hem sitenizin seo'su hemde sitenizin Google tarafından daha iyi taranmasına yardımcı olacak şeylerdir. Bunlara dikkat edersek eğer sitemiz kısa süre içerisinde daha fazla kullanıcıya ulaşabilir. Bizim sitemiz gibi henüz yeni başlayan siteler için gelen trafik hayati önem taşıyor. Çünkü ne kadar tıklama alırsak o derecede Google bizi ziyaret edip yazılarımızı indexliyor ve Google sıralamalarında daha üst noktalara çıkabiliyoruz.


Kurallarda bahsettiğimiz intihal testleri ise yazdığınız yazını %'lik olarak kaçının alıntı olduğunu gösteriyor. Bir nevi özgünlük testi diyebiliriz. Bunu kesinlikle yapmalıyız çünkü yazımızı paylaşmadan önce ne kadar alıntı içerdiğini görmemiz gerekiyor.

İntihal Test Siteleri

Benimde kullandığım bu güzel sonuçlar veren siteyi bir numaraya yazabiliriz. Yazınızdaki her cümleyi kapsamlı bir şekilde Google'da arıyor ve size yazınızda ne kadar alıntı bulunduğunu gösteriyor. Bu siteyi kullanmanızı öneriyorum. Siteye başlığa tıklayarak veya buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
Yukarıda Small Seo Tools hakkında dediklerim bu site hakkında da geçerlidir. Ben her iki siteyi de aktif olarak kullanmaktayım iki sitede sizlere kapsamlı bir sonuç gösteriyor.

Bu iki siteden birini kullanmak sizler için yeterli.