Gta 6 Çıkış Tarihi Hakkında Bilgi Sızdırıldı!

Sızıntı Haber 2023'ü İşaret Ediyor!

Epic Games'in GTA 5'i ücretsiz vermesinden sonra GTA serisinde GTA 6 yeniden büyük bir kitle tarafından akım başladı. Her seferinde GTA 6'nın çıkış tarihinin açıklanmasını dile getiren oyuncular geçtiğimiz saatlerde bu bilgi hakkında bir 'sızıntı' haber aldı. Hadi gelin birlikte bu sızıntı haberin kaynağına ve bu haberin ne olduğuna bakalım.

GTA 5' çıktığı tarihten beri çok büyük ilgi görüyor. Çıkışından 7 yıl geçmesine rağmen hala oyuna olan ilgi ve alaka çok fazla. Rockstar Games getirdiği güncellemeler ve Online mod'da verdiği hediyeler ile oyuna olan ilgiyi arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ücretsiz verilen GTA 5 akıllara GTA 6'nın ne zaman çıkacağı sorusunu getirdi. 

teknolaps
Birçok insan GTA 5 ücretsiz veriliyorsa GTA 6'nın çıkış tarihi yaklaştı gibi cümleler kurdu. Sızdırılan haber ise GTA 6'nın çıkış tarihine henüz biraz zaman olduğunu gösteriyor. Rockstar Games'ten bir açıklama henüz gelmedi fakat Take-Two'dan sızdırılan SEC dosyası GTA 6 hakkında bilgi veriyor olabilir. Oyuncular tarafından gündeme gelen bu olay hala konuşulmakta.


Haberler Doğru mu?

Evet. Sızıntı haberi doğru fakat ortada resmi bir açıklama bulunmuyor. Take-Two Interactive şirketinin her yıl çıkardığı Finansal Performansı hakkında 10-K (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından talep edilen ve şirketin finansal performansının kapsamlı özetini veren bir rapor) dosyası hazırlıyor. Raporda bulunan veriler önümüzde olan 5 yıl içerisinde şirketin pazarlama harcaması için planlarda içeriyor. 

VantureBeat'in söylediği gibi  en son verilen 10-K Raporunda 2023 yılında mali açıdan hızlanacağını gösterdi. Yatırımcı olan Jeff Cohen ise bu artışın GTA 6'nın piyasaya sürülmesi için harcanacağını ve aynı şeyin Red Dead Redemption 2'de olduğunu söyledi. Yani iddialar oldukça güçlü durumda.

Tabii dediğimiz gibi henüz net bir açıklama yok fakat oyuncular GTA 6 için sabırsızlanması bu sürecin hızlandırılması gerektiğini gösteriyor. Yakın zamanlarda GTA 6 için daha fazla sızıntı haberler ile karşılaşabiliriz fakat resmi açıklamayı beklemek en doğru seçenek gibi duruyor.
(Take-Two şirketinin resmi websitesine buraya tıklayarak gidebilirsiniz.)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar