Grand Turismo 7 Bir Sızıntı Yaşadı!

Gran Turismo 7

Next Level Racing isimli bir dergi sosyal medya uygulaması Instagram üzerinden paylaştığı bir post sonrasında Gran Turismo oyun serisinin son oyunu olacak Gran Turismo 7'nin görseli gün yüzüne çıktı. Next Level Racing'in sosyal medyasından sorumlu olan bir çalışanı tarafından Instagram üzerinden yanlışlıkla paylaşılan görsel tepki topladı ve görüntünün Gran Turismo 7'ye ait olduğu iddia edildi. 

Instagram'da paylaşılan görsel kısa süre sonra kaldırılsa bile ekran görüntüleri alındı ve internette çok hızlı bir şekilde yayıldı. Bunun üzerine Next Level Racing resmi sitesi üzerinden açıklamada bulundu.

Çıkan Bu Haber Doğru mu?

Next Level Racing resmi internet sitesi üzerinden yaptığı haberde yapılan paylaşımın bir yanlışlık sonucu olduğunu ve oyunla herhangi bir temaslarının olmadığını belirtti devamında ise "Paylaşılan görselin bizim tarafımızda bir bilgiye ait olmadığını sizlere belirtmek isteriz. Gran Turismo 7 oyunu ile bir ilgimiz veya oyunun geleceği hakkında bilgimiz maalesef yok. Grafik tasarımda çalışan iş arkadaşlarımız bu paylaşımda internette dolaşan bir görseli kullanmıştır." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Her ne kadar oyunla bir ilgilerinin olmadığını söyleseler bile oyuncular bu paylaşılan görselin internette olmadığını inatla belirtti. Bunun yanında oyunla ilgili diğer bir söylenti ise oyunun Playstation 5 için yeni bir Gran Turismo oyununun geliştirildiği yönünde. Her ne kadar doğru kimse bilmiyor en iyi yapacağımız şey oyunun duyurusunu beklemek.


Gran Turismo oyun serisi Kazunori Yamauchi tarafından piyasaya sürülmüş ve sadece Playstation için özel olarak yapılmıştı. Oyun serisinin ilk yayınlanan oyunu 23 Aralık 1997'de Polyphony Digital ve Sony Interactive Entertainment ile ortak geliştirilerek yayınlanmıştı. Oyunun ilk versiyonu kısa sürede çok fazla sattı ve herkes tarafından tam not aldı.

Dönemin satış rekorlarını kıran Gran Turismo henüz bir yılını doldurmadan ödüllere bile layık görüldü. Bu ödüllerden birisi Satellite ödülleri tarafından verilen en iyi ev eğlence oyunu ödülü idi. Serinin son yayınlanan oyunu ise Gran Turismo Sport 2017 yılında bizimle buluşmuştu. Artık önümüzdeki günlerde Gran Turismo 7'yi bekliyoruz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar