Fortnite'ta Bir Kıyamet Sayacı Başladı!

Fortnite Kıyamet Sayacı

Dün sabah saatlerinde Fortnite'a giren oyuncular karşılarında bir sayaç gördüler. Bu gördükleri sayaç hem oyunun ana ekranında hemde Midas'ın ofisinde görüldü. "Kıyamet Sayacı" olarak tanıtılan bu sayaç oyuncular için büyük bir sürpriz oldu. Peki nedir bu kıyamet sayacı? Öğrenmek ister misiniz?

İki farklı yerde bulunan bu kıyamet sayacı hem Midas'ın ofisinde hemde ana ekranda bulunuyor. Oyunun haritasında ise bu sayaca ait bir iz bulunamadı. Sayacın gösterdiği rakamlar ise Sayacın sona ermesine tam 5 gün 6 saat ve 20 dakika olduğunu gösteriyor.. Bu sayacın açılış tarihini hesaplarsak bu sayaç 30 Mayıs Cumartesi günü sona erecek.


2. sezonun bitiş tarihi ertelenmişti bunu biliyoruz ve sezonun bitiş tarihinin 4 Haziran olduğunu öğrenmiştik. Fakat bu gelen Kıyamet Günü sayacı işleri karıştırdı ve sezonun bitiş tarihinden önce oyunun için bir gelişmenin olacağını anlamış olduk. Henüz net bir açıklama yok fakat söylentiler bu sayacın Fortnite'ın (Doomsday Device) yani Kıyamet Günü ile alakalı. 

Bu kıyamet Sayacı tüplerinde bulunan güçler güçlendirip oyun menülerine zarar vermeye bile başladı. Midas'ın ofisinde bir parlamanın olduğunu görebiliyor. Gölge karakteri Hayalet'i yenip Agency'i ele geçirmek istiyor ve bu gerçekleştiğinde ise kıyametin kopacağı söyleniyor.  Oyun içinde Agency binasının üzerinde dolaşan halka şeklinde bulutları bile görebiliyoruz.


Bu ortaya çıkan olaylar sonucunda önümüzdeki hafta "Storm the Agency" adlı (event) etkinliğin oyuna geleceğini öngörebiliyoruz. Bu etkinliğin oyuncular tarafından biliniyordu zaten ve Kıyamet Günü Sayacı ile geleceği kesinleşti. Etkinliğin ne zaman olacağını bile görebiliyoruz. Ayrıca 3. sezona ait bazı bilgilerde ortaya çıkmaya devam ediyor. 3. Sezonda oyunda bir su teması olacağı söylendi bu türde bir konsepti oyunda görmemiz çok büyük bir olasılık.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar