Epic Games 216 TL'lik Oyunu Bedava Yaptı!

Epic Games

Son zamanlarda adından çokça bahsettiren Epic Games geçtiğimiz hafta GTA V'i ücretsiz yapmıştı. 21 Mayıs'ta sona eren GTA V'in ücretsiz sürümü yerini Sid Meier's Civilization VI'ya bıraktı. Oyun 28 Mayıs saat 18:00'a kadar bedava şekilde herkese sunuluyor! Bu arada Epic Games üzerinden aldığınız oyunlar sonsuza kadar kütüphanenizde kalıyor herhangi bir süre sınırlaması yok.

Piyasada üst düzey rekabete sebep olan Epic Games'in ücretsiz oyun hareketleri platformlar arasını oldukça kızıştırmıştı. Geçtiğimiz günlerde her ne kadar doğru olunduğu bilinmeyen bir haber yayılmıştı 'Steam Epic Games'i dava etti' tabii bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz o yüzden bir şey söyleyemeyiz. Konumuzun sonunda Epic Games'in haftaya ve ondan sonraki haftalarda hangi oyunu ücretsiz vereceğine dair bir liste var.


Sid Meier'S Civilization VI Nedir?

Epic Games'in ücretisiz sunduğu bu oyun Firaxis Games tarafından geliştirildi. Bir nevi strateji oyunu diyebiliriz. Tarihte önemli bir yere sahip olan liderlerle oynayabildiğiniz ve savaş yapıp yolunuzdaki herkesi öldürebildiğiniz bir oyun bu. Ayrıca her turda bu oyunda çağ ilerleyebilir. Taş devrindeyken birden kendinizi uzay çağında görebilirsiniz :). Çoğu kişi tarafından oynanılan ve çok sevilen bu oyunu bende sizlere öneriyorum. Kesinlikle Epic Games'e girip bu oyunu almalısınız en fazla 10 dakikalık bir iş.

Oyun müzikleri ve hikayesi ile çok fazla beğeni almıştı. Ayrıca Sid Meier's Civilization VI oyununda  ilk kadın hükümdar Tomris Hatunda bulunuyor. Oyunda Osmanlı İmparatorluğunu seçersek oyunun teması "Şenburgaz Çiftetellisi"'ne dönmesi Türk oyuncular tarafından beğenilen bir oyun olmasını sağladı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar