Bütçenizi Zorlamayacak Yeni Huawei Telefonlar Sızdı!

Sektöre hızlı bir şekilde giriş yapıp adeta ışık hızında namı yayılan Huawei bu sefer bir sızıntı ile karşı karşıya! Twitter üzerinden yeni çıkaracağı bütçe dostu ve alt segment olarak tasarladığı telefonların resmi ve tüm özelliklerine kadar her şeyi sızdırılmış durumda. 


Huawei Y5P ve Huawei Y6P adlarında olan 2 telefonun basın görüntülerine kadar her şeyi sızdı! Telefonların içerisinde daha çok bütçe dostu olan Madiatek Helio P22 marka işlemci bulunuyor. Sızdırılan telefonların özellikleri ise bütçe dostu olmasına rağmen çok çok iyi durumda. Karşımıza 2 GB Ram ve 32 GB hafıza ile gelecek olan telefonlar ayrıca 5.45 inçlik HD+LCD ekran kullanıyor. Ekranında çentik veya başka bir detay kullanılmamış. Telefon 3020 mAh gücünde bir bataryaya sahip ve micro USB ile şarj olabiliyor. 

İkili kamera sistemi kullanılan telefonda 8 Megapiksellik bir ana kamera bulunduruyor. 2. Kamerası ise 2 Megapiksel. Ön kamera hakkında kesin bir bilgi yok sızdırılan bilgiler arasında ön kameraya ait bir bilgi bulunmuyor. Telefonun işletim sisteminde ise Android 10 temelli EMUI 10.1 kullanıyor. Telefonda Honor 9S'den farklı gözükmüyor.

Huawei Y6P Özellikleri


Ekranı daha modern gözüken bu modelin ekran boyutu 6.3 inç full HD+LCD. Ayrıca Y5P'den farklı olarak ekranın üst kısmında su damlacığına benzeyen bir çentik kullanılacak. Bataryası 5000 mAh gücünde olacak bu telefon Micro USB ile şarj edilebilecek.

Telefonun arkasında bulunan 3 kamera sırasıyla 15 Megapiksel, 5 Megapiksel ve 2 Megapiksel olarak tasarlanmış. İşletim sistemi tarafında ise Y5P ile aynı olan Android 10 var. Bu telefonun kamera sistemi de yeniden düzenlenmiş bir Honor 9A olduğu aşikâr.