Apex Legends 5. Sezonda Yeni Silah Getirecek mi?

Apex Legends

Geçtiğimiz yıllarda Battle Royale oyunlarının popüler olması ile birlikte birden ortaya çıkıp ortalığı kasıp kavuran oyun Apex Legends'in 5. sezonunda silah olup olmayacağı merak konusu oldu. Yetkililerin verdiği mesaj ise şu şekilde. Yetkililerin verdiği mesaj ise şu şekilde.

Oyunun geliştirici firması olan Respawn Entertainment'in bir çalışanı oyunun 5. sezonunda herhangi bir silahın eklenmeyeceğini açıkladı. Oyuncuları hayal kırıklığına uğratan bu açıklama ile birlikte  yakında başlayacak olan 5. sezon için oyun içi çeşitliliğin bu sezon artmayacağını anlamış olduk. 

teknolaps.com


Respawn Entertainment Doğruladı!

Battle Royal tarzı oyunlarda sezon mantığının yaygınlaştığını net olarak anlayabiliyoruz. Pubg, fortnite ve apex legends gibi oyunlarda oyuncuların oyunda daha çok zaman geçirmesi ve harcama yapması için sezon sistemini her yıl yeniliyor. 

Apex Legends'te bu oyunlardan birisi ve yeni sezon olacak 5. sezon 1 hafta sonra başlayacak. Yeni sezonda sadece Loba adında bir karakter eklenecek ve PvE sezon görevleri ve yeni bir bölge olan The Salvage eklenecek. Bunların dışında herhangi bir değişiklik beklenmiyor yeni sezonda silah görmeyeceğiz.

teknolaps.com
Apex Legends'in geliştiricileri arasında Chad Armstong adındaki geliştirici, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Loba adındaki karakterin oyuna ekleneceğini yeni PvE görevlerinin olduğu ve eski sezonlarda SkullTown adındaki bölgede yeni bir krater eklendiğini belirten geliştirici oyuncuların bazı sorularına da cevap verdi. Silahlar hakkında çok fazla soru aldığını belirterek yeni sezonda herhangi bir silahın eklenmeyeceğini duyurdu.

Yeni sezonlarda her zaman yeni bir silah ile karşımıza çıkan Apex Legends bu sefer 5. sezonda herhangi bir silah çıkarmadı. Bu haber oyunun sıkı takipçisi olanlar için kötü bir haber olsa bile yapacakları tek şey 6. sezonu beklemek olacak. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?